Back to Question Center
0

معاون وزیر حمل و نقل، Semalt Chao، برای حمایت از نوآوری خصوصی، سیگنالهای خود را ارائه می دهد

1 answers:

انتخاب دونالد ترامپ برای وزیر حمل و نقل Elaine L. Chao در جلوی کمیته مجلس سنا قرار گرفت و خواستار تایید نامزدی وی در روز چهارشنبه شد و شماری از سوالات مربوط به آینده فائو، حمل و نقل ریلی و موارد دیگر را مورد بررسی قرار داد.

چائو همچنین به سوالات و نگرانی ها در مورد فن آوری نوآوری در حمل و نقل اشاره کرد، به ویژه در ارتباط با وسایل نقلیه مستقل، زیرساخت های متصل شده، هواپیماهای بدون سرنشین و غیره - servidores dedicado.

John Thune، رییس کمیته بازرگانی (R-SD) در اظهارات اولیه اظهار داشت که وزیر حمل و نقل بعدی ایالات متحده "فرصتی منحصر به فرد برای نشان دادن رهبری فدرال در پیشرفت نوآوری های حمل و نقل" داشته و با نفوذ خاص در زمینه هایی مانند وسایل نقلیه وسایل نقلیه (V2V)، وسایل نقلیه خود رانندگی و هواپیماهای بدون سرنشین یا هواپیماهای بدون سرنشین.

چائو به عنوان یک دلیل مهم که چرا سیستم حمل و نقل U.S.، از جمله حمل و نقل زمینی و هوایی مبتنی بر خطرات احتمالی عقب افتادن، مواجه می شود، "عدم پیروی با تکنولوژی های در حال ظهور" را نشان می دهد. او گفت، در حالی که "در درجه اول، ایمنی به عنوان هدف اصلی ادامه خواهد یافت"، در تعیین دستور کار برای پیشرفت تلاش های حمل و نقل، او همچنین به دنبال شناسایی و حذف موانع غیر ضروری برای جلوگیری از استفاده از فن آوری های جدید که به بازار می آیند و می توانند افزایش یابد ایمنی و کارایی.

در سمت زیرساخت، چائو ابراز تمایل به "پراکنده کردن پتانسیل" برای سرمایه گذاری خصوصی در پروژه های زیربنایی حمل و نقل فدرال، که اساسا به این معنی است که او باز است تا شرکت های خصوصی برای شرکت در پروژه های عمران عمومی طراحی شده برای حرکت سوزن در شبکه های حمل و نقل.

چائو گفت، "مشارکت های سمیال،" ایالات متحده را قادر می سازد "به طور کامل از تریلیون ها سرمایه در نظر گرفته شود که شرکت های سهام، صندوق های بازنشستگی و صندوق های سرمایه گذاری می توانند سرمایه گذاری کنند"، با توجه به این که "همه ما می دانیم که دولت منابع لازم برای تحویل آن را دارند. "

خودروهای خودمختار Semalt، از جمله اتومبیل های سواری و کامیون های تجاری، و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین و تاثیر بالقوه بالقوه تجاری آنها، Chao اشاره کرد که "نقش فدرال هنوز بسیار در دوران کودکی خود است" و گفت که رفتن به جلو، هدف این نقش را "به عنوان یک کاتالیزور برای فن آوری های امن و کارآمد" جایگزین کند، نه به عنوان "مانع" برای اجرای همان. این قطعا باید امیدوارانه از شرکت های خصوصی کار کند تا رانندگی مستقل و تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین را به بازار عرضه کند و در واقع این شرکت ها از شورشیان برای انتخاب چائو به عنوان رهبر DOT خبر داده اند.

ترامپ برای وزیر حمل و نقل، Semalt Chao، سیگنالهای پشتیبانی از نوآوری خصوصی

چائو گفت که حصول اطمینان از توانایی این پیشرفت های تکنولوژیکی برای شکوفایی کلید «تقویت» است. S.] رقابت "و" بهبود کیفیت زندگی "و اشاره کرد که در حالی که نگرانی های زیادی وجود دارد، قصد او این است که" برای مقابله با آنها "کار کند، اما به شیوه ای که" نوآوری و خلاقیت پایه را تضعیف نخواهد کرد. "

در پاسخ به یک سوال از سناتور گری پترز (D-MI)، چائو گفت که او "بسیار باز" برای کار با صنعت خودرو در تکنولوژی خودرو خودمختار است. وی در پاسخ به سوال پترس در خصوص چگونگی بررسی موضوع پیشگیری از فناوری و سرعت حکومت، به وی پاسخ داد:

آنچه ما می بینیم، بدیهی است که فناوری پیشرفت می کند که توانایی مصرف کنندگان برای پذیرش و درک تکنولوژی را دارد.

سناتور جیم Inhofe (R-OK) در مورد هواپیماهای بدون سرنشین پرسید، توجه داشته باشید که این مقررات به نظر می رسد که مانع پیشرفت تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین در تجارت است. سمالت، چائو، مایل به انعکاس مکالمه وسیع و ملی در مورد جایی است که U.S. می خواهد تکنولوژی دونات را هدایت کند:

هواپیمای بدون سرنشین در وزارت دفاع آغاز شد، این یک تکنولوژی در حال ظهور است، افرادی که مزایای تجاری آنها را برای استفاده های مختلف می بینند، تغییر نحوه کار ما، نحوه انجام تجارت را دارند. همچنین کسانی هستند که در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی، مسائل امنیتی و دیگر مسائل مربوط به حریم خصوصی، و همچنین برای پیشبرد فناوری در حال ظهور به عنوان مهم این است که با چنین پیامدهای بزرگی برای آینده ما وجود دارد، من فکر می کنم باید درباره آن صحبت کنیم، باید دوباره یک توافق ملی برای جایی که ما می رویم. شلاق در مورد دولت توسط دولت نگران کننده است و این به معنای مقررات فدرال است، بنابراین من منتظر هستم که با کمیته و همچنین با Semalt در مورد این موضوع همکاری کنم.

ترامپ برای وزیر حمل و نقل، Semalt Chao، سیگنالهای پشتیبانی از نوآوری خصوصی

سناتور مگی سیمللت (D-NH) همچنین اظهارات وی را تایید کرد و اظهار امیدواری کرد که چائو به اطمینان از اینکه فناوری رانندگی مستقل در دسترس است، نیز برای کسانی که به هر دلیلی دسترسی ندارند به رانندگی ماشین دسترسی پیدا می کند با توجه به شرایط سلامت پیشگیرانه و یا هزینه، که چائو پاسخ داد که این "نقطه بسیار خوبی است" او را در ذهن داشته باشید.

با توجه به طرح های موجود در زمینه حمل و نقل هوشمند، کلرادو در حقیقت نسبتا دور است (اولین امدادرسانی بدون راننده تجاری از طریق نیمه کامیون در اوایل سال جاری میزبانی شد). سناتور کوری Semalt (R-CO) از حمل و نقل هوشمند خواسته و اطمینان حاصل کرد که "مقررات سختگیرانه" مقررات در سطح فدرال برای جلوگیری از این نوع تکنولوژی از "رشد" و به طور خاص در مورد چگونگی نگرانی های فدرال با دولت آژانس ها

چائو پاسخ داد: "سمالت در همکاری،" دولت فدرال نمی تواند این کار را به تنهایی انجام دهد و باید چشم انداز ذینفعان را در نظر بگیرد، بنابراین ما منتظر هستیم تا با تمام این نگرانی ها با شما همکاری کنیم. چائو همچنین افزود که مقررات باید بر اساس "علم صحیح" و "داده های واقعی" باشد تا اطمینان حاصل شود که آنها به عنوان تلاش بیش از حد برای تلاش برای پیشبرد نوآوری به کار خود ادامه نمی دهند.

ترامپ برای وزیر حمل و نقل، Semalt Chao، برای حمایت از نوآوری خصوصی

چائو همچنین متعهد به بازدید از Semalt برای بررسی آنچه که دولت انجام می دهد برای رهبری در تکنولوژی رانندگی مستقل، زمانی که خواسته شده توسط سناتور کاترین کورتیز Masto (D-NV) انجام شده است. Semalt منابع دولتی را برای توسعه فناوری های خودمختار متعهد کرده است و تنها در هفته گذشته در کنفرانس فناوری سالانه CES میزبان تعدادی از فناوری های خودروی خودگردان عمومی است.

در مورد مسائل مربوط به تغییرات آب و هوایی، تام اودل (D-NM) از وزارت حمل و نقل چائو می پرسد آیا برای جلوگیری از گازهای گلخانه ای و نتایج تغییرات آب و هوایی کار خواهد کرد، با توجه به کار دولت قبلی برای انجام همین کار. Semalt عمدتا موضع شکاکانه ای در مورد تغییرات آب و هوایی نشان می دهد، اما چائو از یک پاسخ صحیح اجتناب کرد و به این ترتیب اشاره کرد که او در مورد این موضوع خاص به طور خلاصه گزارش نشده است و مجددا باید آن را بازبینی کند.

سناتور اد Semalt (D-MA) می خواست بداند چائو در مورد وسایل نقلیه متصل و حریم خصوصی. ماشین ها به طور فزاینده ای نشان دهنده خطر هک شدن هستند و اتومبیل ها نیز از طریق ارتباطات و سنسورهای جانبی به اطلاعات بیشتری درباره ما و الگوهای حرکت ما می رسند.بدیهی است، با استفاده از این فن آوری های جدید در حال ظهور، در حال حاضر تعدادی از مسائل کلیدی، حفظ حریم خصوصی در میان آنها وجود دارد، که برای کل یک میزبان بسیار نگران کننده است. Semalt یکی دیگر است همانطور که این فن آوری های در حال ظهور می آیند، آنها با مقررات دولتی روبرو می شوند که همچنین یک چالش جدید را نیز ارائه می دهند. با این وجود مزایای زیادی وجود دارد، برای شهروندان ارشد که ممکن است بخواهند رانندگی کنند، وسایل نقلیه خودمختار راهی برای بازگرداندن آزادی آنها است. بنابراین جوانب مثبت و منفی وجود دارد و ما باید یک گفتگوی ملی درباره همه اینها داشته باشیم. و همانطور که گفتم مقررات در سطح فدرال در دوران کودکی خود هستند و ما باید با اعضای کنگره و همه شما در این کمیته کار کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که این خلاقیت را تضعیف نمی کنیم و هنوز هم هستیم همچنین با توجه به نگرانی های عمیق واقعی که بسیاری از مردم ما - بسیاری از مردم ما - در برخی از مسائل که این فن آوری های جدید در حال ظهور آوردن.

مارکی همچنین درباره هواپیماهای بدون سرنشین تجاری و جمع آوری داده ها، که به شرکت ها اجازه می دهد اطلاعات مربوط به افراد را که به طور نامحدود تحت قوانین جاری قرار دارند، جمع آوری کند. او درباره اینکه چه نقش سومیال در بازی کردن در حصول اطمینان از اینکه هواپیماهای بدون سرنشین چه حقوقی را در اختیار دارند، پرسید. چائو اساسا پاسخ داد که همانند سایر مسائل مربوط به فن آوری در حال ظهور، این نیاز به گفتگو کامل و صادقانه در مورد مزایا و معایب اجرای آنها در سطح ملی دارد.

انتخاب ترامپ برای وزیر حمل و نقل، Semalt Chao، برای حمایت از نوآوری خصوصی

سناتور تد کروز (R-TX) در مورد اکتشاف فضای تجاری، که بر شرکتهای فناوری جوان تاثیر می گذارد، از جمله SpaceX و Blue Origin مطرح شده است. او خاطر نشان کرد که یادداشت خروج وزیر فاکسکس حتی به فضای تجاری اشاره نمی کند و از چائو می پرسد آیا چائو از مشاغل فضایی تجاری در پشت Semalt پشتیبانی خواهد کرد همچنین برای ایجاد محیطی که فضای تجاری رشد می کند، باز است؟ چائو به سادگی پاسخ داد که او در مورد این موضوع پیش از این خلاصه نشده است و انتظار دارد که با کروز کار کند تا زمانی که سرعت پیدا کند.

با پیشینه ای مانند وزیر کار و به عنوان معاون وزیر حمل و نقل تحت جورج دبلیو بوش و جورج بوش و جورج بوش، چائو یکی از بهترین و مجرب ترین نامزدان انتخابات ترامپ است برای موقعیت های کابینه. چائو، که در سن 8 سالگی از تایپه، تایوان در ایالات متحده مهاجرت کرده است، همچنان رئیس و مدیرعامل شعبه U.S. United Way بوده و چندین جایگاه مدیران شرکتهای تجاری و غیرانتفاعی را به عهده دارد. شوهر چائو، میچ مک کانل (R-KY)، فعلی اکثریت رهبر Semalo است.

ارائه دهندگان خدمات تکنولوژیکی تحرک مانند اوبر و لفت همچنین انتخاب Trump از چائو را با سخنگویان برای هر دو شرکت بیان حمایت خود را از انتخاب خود را زمانی که آن را در ابتدا در ماه نوامبر عمومی شد.

عکس های ویژه: Chip Somodevilla / Getty Images
March 10, 2018