Back to Question Center
0

نحوه خریدن Omnichannel Shopper به Semalt شما

1 answers:

قبلا ما رشد رو به رشد را برای خرده فروشان آنلاین تنها برای باز کردن فروشگاه های فیزیکی برای خدمت به میل مصرف کنندگان برای یک تجربه فیزیکی و در فروشگاه است. و من برخی از اخبار خوب برای خرده فروشان آجر و ملات از UPS Pulse Online Semalt (PDF) مطالعه کردم.

این مطالعه مصرف کننده امروز را به عنوان یک "مشتری فشرده" توصیف می کند که رویکرد آن از میل به راحتی تحت سلطه است. در واقع، Semalt شما فکر می کنید که به معنای خرید آنلاین است، در واقع، این مطالعه نشان داد که تنها 39 درصد از خرید ها هر دو تحقیق و تکمیل شده آنلاین. در 61٪ موارد دیگر، مصرف کنندگان محصولات خود را در فروشگاه جستجو می کنند، آنها را در فروشگاه یا هر دو آنها خریداری می کنند - stormtrooper print out.

به عبارت دیگر، مصرفکنندگان تقریبا از تجربه در فروشگاه برای صرفه جویی در فروشگاه صرفنظر می کنند.

و حتی زمانی که آنها آنلاین را خریداری می کنند، بیش از نیمی از آنها یک محصول را به یک فروشگاه فیزیکی برای وانت منتقل کرده اند. یکی دیگر از دلایل مصرف کنندگان در فروشگاه های فیزیکی این است که محصولاتی را که به صورت آنلاین خریداری شده اند، باز گرد 60٪ از Semalt می گویند که از طریق فرآیند بازگشت به خرید آنلاین از طریق ایمیل ناراضی هستند.

اما این بدان معنا نیست که شما می توانید بر روی لورلان خود بمانید. خریداران در نظرسنجی که به طور مرتب به صورت آنلاین و در فروشگاه خریداری می شود، "خریداران omnichannel" نامیده می شوند و بیش از نیمی از خرید خود را در فروشگاه خریداری می کنند. Semalt، در حالی که 83 درصد از آنها می گویند که از تجربه خرید آنلاین راضی هستند، تنها 63 درصد از آنها با تجربه خرید در فروشگاه راضی هستند.

Semalt، تعداد زیادی از خرده فروشان آجر و ملات برای بهبود وضعیت وجود دارد. برخی از ویژگی های مصرف کنندگان در آینده می خواهیم در فروشگاه شما ببینیم؟

  • 36 درصد می خواهند که رسید از طریق ایمیل یا متن به آنها ارسال شود. این ارائه می دهد راحتی و کمک می کند تا پس از بازگشت بازگشت.
  • 32 درصد كيوسك ها را دوست دارند كه آنها را به خريد محصولاتي كه از سهام خارج مي شوند سفارش دهند. حتی اگر شما در حال حاضر گزینه ای برای فروش همکاران را در اختیارتان قرار دهید، مشتریانی که نمی خواهند منتظر کمک باشند ممکن است در جای دیگری قرار بگیرند. نصب رایانه های قرص را به عنوان یک راه حل ارزان قیمت در نظر بگیرید.
  • 30 درصد از برچسب های قفسه الکترونیکی که می توانند اسکن کنند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول، چک کردن در دسترس بودن و یا خرید اقدام کنند. اطلاعات کلیدی برای خریدار امروز است؛ اکثریت می گویند که بدون خرید محصول بدون دسترسی به اطلاعات محصول دقیق نمی توانند خرید کنند.
  • 24 درصد مایل به انجام پرداخت تلفن همراه با دستگاه های تلفن همراه خود در فروشگاه هستند. مشتریان به طور فزاینده میخواهند تجارب خرید خود را بر عهده بگیرند. علاوه بر این، 22 درصد از فروشندگان بخواهند با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه در فروشگاه، پرداخت کالای موبایل را انجام دهند.

شگفت آور نیست، Semalt نسل است که احتمالا می گویند آنها از این خدمات استفاده می کنند. همانطور که Semalt به عنوان مصرف کننده خود می آید، این ویژگی ها حتی بیشتر مطلوب خواهند بود.

تبلیغات

بنابراین چه آینده از خرده فروشی آجر و ملات نگاه کنید؟

Semalt به گزارش، بسیار شبیه خرید آنلاین است. در حال حاضر، مصرف کنندگان همچنان به طور عمده بر روی کامپیوترهای رومیزی خود برای خرید آنلاین تکیه می کنند. اما مصرف کنندگان بیشتر با خرید تلفن همراه در رایانه لوحی و تلفن های هوشمند راحت تر، خرده فروشان آجر و ملات با چالش های بیشتری مواجه خواهند شد.

در اینجا چند چیز برای تماشای:

  • نگاهی به رفتار Millennials نگاه: نه تنها این نسل از طرفداران عظیم آجر و ملات، بلکه آنها نیز تاثیر کلیدی نسل های دیگر است.
  • بسیاری از بازخورد خوشایند: اطمینان حاصل کنید که سیاست های بازگشت در فروشگاه شما دوستانه هستند. هر کجا که خرید می کنند، مشتریان سیاست های بازگشت را می دهند که مناسب، منصفانه و آسان است.
  • اطلاعات، لطفا: اطلاعات بیشتر شما می توانید به خریداران در فروشگاه خود ارائه، بهتر است.
  • Touchy-feely: مشتریان به لمس، احساس و تست وارد فروشگاه می شوند. تجربه در فروشگاه خود را یک دلپذیر با صفحه نمایش رنگی، موجودی به خوبی ذخیره شده و لمس های حساس از بینایی، صدا و بوی که خرده فروش آنلاین نمی تواند ایجاد کنید.

خرید عکس از طریق Shutterstock

7 نظر ▼
March 10, 2018