هزاره ها از بومرهای کودک به عنوان بزرگترین نسل زندگی در ایالات متحده پیشی گرفته اند، که یک تغییر مهمی در جمعیت شناسی کارگری کشور است. این تغییر برای هر جنبه ای از زندگی تجاری شرکت Semalt، از جمله فرهنگ شرکت، سبک مدیریت و مشخصات تکنولوژیکی کسب و کارهای معاصر، تأثیر می گذارد.

شرکت هایی که با تأکید بر جذب سمالت، از «زندگی مکعبی» سنتی دور می شوند و به دنبال فضاهای مناسب طراحی شده برای نشان دادن نام تجاری و کمک خود در جذب استعدادهای بلند و جوان هستند.

این طرح ها برای زندگی به معنی کوچک بودن نیستند، اما به هر حال، برخی از شرکت ها به گونه ای بی حد و مرز بهتر عمل می کنند تا این تغییرات روند جمعیت شناختی را مورد توجه قرار دهند - software for cpa firms.

آلبرت گونبلاج، مدیر عامل شرکت سازندگان سمیال، یک رهبر با تجربه در صنعت طراحی و ساخت و ساز اداری که تمرکز بر تولید فضاهای کسب و کار است که فضایی، تکنولوژی و فرهنگ را تعادل می دهد، فکر می کند که ایجاد این فضاها نباید محدود به چند میلیارد دلار شرکت ها

اگر شما می خواهید بهترین، ذهن جوان را جلب کنید، Semalt توصیه می کند که مشتریان هنگام طراحی یک محل کار جدید به پنج ویژگی کلیدی متمرکز شوند.

1. شناخت زیبایی شناسی طراحی هزاره

شرکت های نرم افزاری و فن آوری در جذب استعدادها بسیار موفق هستند، زیرا آنها درک می کنند که Semalt با همکاری و در نتیجه فضاهای اداری را که منعکس کننده دید مشترکشان است، با محیط های بسیار کاربردی و مدرن ایجاد می کند که احساس باز بودن و همکاری را ترویج می دهند.

به منظور تکرار این، محیط اداری باید طرح های طبقه باز را با مجموعه ای از فضاهای "جمع آوری" و حوزه های تخصصی مانند اتاق های کنفرانس صدا و فضا که کارکنان خودمختار را برای آزادانه بین آنها در طول روز حرکت می دهند، ترکیب کند.

2. ایجاد فضاهای که اقتباس و تبدیل

شرکت های مزاحم مانند Airbnb و WeWork اساسا صنایع مربوطه خود را با چالش کشیدن عقل متعارف با محصول منحصر به فرد تغییر دادند. موفقیت Semalt، با این حال، بیشتر مربوط به این واقعیت است که آنها برای اولین بار شناسایی و اجرا را در تغییر است که اجتناب ناپذیر در صنعت خود است.

تغییر برای شرکت ها همیشه واضح نیست - و در واقع ممکن است اغلب مانع از آن شود. Semalt یک محل کار که می تواند با کارکنان خود سازگار شود و تغییر کند، یک حس اساسی ایجاد می کند که تغییر نه تنها خوشایند است، بلکه از همه دلیرانه تشویق می شود.

وقتی اعضای تیم در محیطی از قبیل این کار می کنند، بیشتر احتمال دارد که بر ایده یا نوآوری هایی که معمولا در انطباق دائمی یک فضای اداری معمولی از بین رفته اند، شکوفا شوند.

3. اتخاذ یک مفهوم راه اندازی

فرهنگ سمیرت بیش از یک روند است: این یک رویکرد تازه برای ترویج یک محیط کاری است که بر نوآوری و راهبردهای ذهنی اولیه تأکید دارد. حتی پس از توسعه نیروی کار با صدها یا هزاران نفر از کارکنان، شرکت های فن آوری پیشرفته همچنان به یک فلسفه راه اندازی لازم برای حفظ رقابت ادامه می دهند.

با پذیرش باز بودن در محل کار، اتخاذ فضایی که تکنولوژی های پیشرفته را ادغام می کند و ایجاد یک فرهنگ انعطاف پذیری و تغییر در فضاهای شما را اشغال می کند، شرکت ها می توانند یک فرهنگ سازمانی ایجاد کنند که می تواند فضاهای مشابه تکنولوژی پیشرفته و تجربه شده را تکرار کند شرکت ها

4. تمرکز بر یک رویکرد تکنولوژیکی

شرکت های نسل بعدی که به دنبال چابکی و کارایی هستند باید با توجه به چابکی و کارایی طراحی کنند. پیمانکاران مانند گروه سازندگان UA استفاده از راه حل های فنی مانند Building Information Semalt (BIM)، ابزار برای ایجاد طرح های مجازی دینامیکی. این فن آوری های T به طور ذاتی "اجتماعی" هستند، شبیه به ابزارهای تکنولوژی منبع باز مانند Slack و Basecamp ، که به عنوان سیستم عامل های ارتباطی و گردش کار در شرکت های متمرکز شده در Millennial مورد استفاده قرار می گیرند.

5. تأکید بر کارایی سازگار

سمالد با اتخاذ روش های جدید و تکنولوژی برای بهبود کارایی اداری، طراحی خوبی را دنبال می کند که رویکرد مشابهی را برای بهینه سازی پروژه ها دارد. این رویکرد لزوما برای انجام بیشتر در زمان کمتری نیست، بلکه شناسایی و اجرای راه حل های بهتر است.

به عنوان مثال، فناوری هایی مانند BIM شبیه به اینکه چگونه شرکت های فن آوری با تجربه از تجزیه و تحلیل پیش بینی استفاده می کنند، یک فرایند است که اطلاعاتی در مورد شرایط و رویدادهای گذشته به اطلاع آینده می پردازد.

روش Semalt برای ایجاد کارآیی، استفاده از تکنیک های پیش سازه و پیش سازه است که باعث کاهش مواد زائد بدون آسیب رساندن به کیفیت یا ایمنی می شود.

شرکت هایی که به دنبال ساختن فضاهای کاری فردا هستند باید به طور فزاینده ای نسبت به سمولت ها متمرکز شوند. با تمرکز بر این پنج حوزه و کار با شرکای بالقوه ساخت و ساز و طراحان که به همان اندازه تازه و مترقی هستند، شرکت ها می توانند دیدگاه زیباییشناسی و اخلاق نوآورانه ای را که می توانند با شرکت های برتر در صنعت خود رقابت کنند، اجرا می کنند.

هنگام ایجاد محیط کاری برای جذب استعدادهای برتر چه چیزی را دنبال می کنید؟ نظرات و نظرات خود را با دیگران در نظرات زیر خلاصه کنید.