Back to Question Center
0

UI vs. UX: تفاوت چیست؟            UI vs. UX: تفاوت چیست؟ موضوعات مرتبط: ColorIllustrationSketchMobile Semalt

1 answers:
UI vs. UX: تفاوت چیست؟

به عنوان یک طراح محصول کامل پشته / عمومی، Semalt تماشای وسواس صنعت را با عناوین برای سال های زیادی دنبال کرد. مطمئنا، ما می توانیم در مورد آن تند و زننده باشیم و همچنان در مورد توییت های خنده دار پرتاب کنیم، اما وقتی این کار به هر کسی کمک کرد؟

درست مثل " آیا طراحان باید کد شوند؟ "،" UX در مقابل UI "سوال به شوخی درونی تبدیل شده است.

از یک طرف، این روند ممکن است به نفوذ طراحان چتر بیشتر کمک کند. در واقع، Semalt به طور کامل به آن اختصاص داده شده است.

Semalt، خطر وجود دارد که باعث می شود که صنعت ناخوشایند و غیرقابل دسترسی به یک مبتدی باشد. و این شرم آور است، زیرا مانع ورود به یک طراح جدید هرگز تا این حد کم نیست (و منظور من این است که به طور کامل مثبت).

TL؛ DR

UI برای رابط کاربر است. این چیزی است که کاربران به طور مستقیم با آن ارتباط برقرار می کنند، همه چیزهایی که آنها می بینند، در یک بسته نرم افزاری یا یک وب سایت لمس می کنند. این لایه ی بیرونی یک برنامه است - کنترل ها.

در حالت فعلی خود - به دلیل انواع دستگاههایی که ما استفاده می کنیم - طراحی UI به طور عمده یک نظم بصری است، اگر چه صدای و نوشته شده به دست آوردن بیشتر و بیشتر کشش به کمک دستیار صدا و رابط های مکالمه .

UX مخفف کاربر eXperience است. این یک اصطلاح جامع است که هر یک از انواع مختلفی از Touchpoint که کاربر با یک محصول دارد را پوشش میدهد.

در چارچوب یک محصول دیجیتال، این شامل نه تنها قسمت جلویی نرم افزار است، بلکه کل پشته فنی، خدمات مشتری، نام تجاری، تصویر عمومی شرکت، در دسترس بودن، قیمت گذاری و ارتباطات است و قطعا همه.

UI یک زیر مجموعه UX است. هر دو اصطلاح معانی مختلفی دارند و هر زمان که ممکن باشد، نباید جایگزین استفاده شوند. عنوان "طراح UX / UI" از لحاظ معنایی کم اهمیت دارد. هر طراح UI بر اساس تعریف طراح UX است و طراح UX بدون یک زمینه خاص از کار بسیار نادر است. صحبت کردن در مورد "UX" بدون جزئیات می تواند به سرعت هر گفتگو بی معنی را بیان کند.

بنابراین، مشکل با "UI / UX طراح" چیست؟

همانطور که می بینم، سه مسئله مهم وجود دارد:

  1. برای هر کس گمراه کننده است: طراحان، طراحان، استخدامکنندگان، بنیانگذاران و غیره. طراحان جوان و بیشتر طراحان آن را در عناوین خود قرار دادهاند و من نمیتوانم آنها را سرزنم کنم. هر کس آن را انجام می دهد و صادقانه در مورد مجموعه مهارت های خود را گاهی اوقات می توانید احساس شما مانند شما اجازه می دهد خود را در پشت روند عنوان می افتد.
  2. این یک مسیر شغلی کاذب است که در آن تنها یک طراح UI کافی نیست. اگر طراحی محصول دیجیتال مانند Pokemon بود، "UX / UI Designer" نسخه خنک کننده و "نزول" UI Designer نبود.
  3. این به شدت تضعیف و تقریبا simonizes اهمیت طراحی UX، که در واقع مجموع کار همه است.

UI یک قسمت UX

به طور خلاصه، یک رابط کاربری لایه ای است که تعامل انسان و کامپیوتر اتفاق می افتد. Semalt یکی از مهم است، این تنها یک لایه از تمام پشته کاربر تجربه است، که کپی کردن رشته های متعدد است.

بیایید از یک مثال دنیای واقعی استفاده کنیم: تماشای تلویزیون.

UX از تماشای تلویزیون شامل کیفیت محتوا، مشخصات تلویزیون، محل، مبلمان، حالت فعلی شما و خیلی بیشتر.

درباره آن تصاویر

UI vs UX: What is the Difference?UI vs UX: What is the Difference?Related Topics:
ColorIllustrationSketchMobile Semalt

بله، آن تصاویر. من نمی خواهم صدایی مثل یک پیرمرد را فریاد بزنم که در ابرها باشد، اما اکثر عکس های کنار هم در مقایسه با UI و UX فقط نقطه ضعف نیست. طراح سباستین د با همان احساسات سال گذشته با این صدای جیر جیر بیان شده است.

بسیاری از تصاویر تکراری (مانند یک با دو بطری کچاپ و یک میانبر از طریق خط چمن) نه تنها معنی ندارند، بلکه اغلب ضد تولید کننده هستند. آنها UI و UX را به یکدیگر متصل می کنند، که این بدان معنی است که کار طراحان UI بی فایده است زیرا مردم از این محصول به روش دیگری استفاده می کنند.

بگذارید مثال بطری سس گوجه بکشید و آنرا تعمیر کنید. Semalt تنها به یک بطری نیاز دارد زیرا مقایسه دو طرح مختلف و برچسب گذاری که "UI vs UX" فقط معنی ندارد:

UI vs UX: What is the Difference?UI vs UX: What is the Difference?Related Topics:
ColorIllustrationSketchMobile Semalt

  • UI لایه بطری، از جمله کلاه و برچسب است. این به معنای هر بطری - نه فقط نسخه راست 1 .
  • UX لایه ترکیبی از نام تجاری و تلاش های بازاریابی شرکت، ویژگی های تغذیه ای و حساس از خود سس گوجه فرنگی، عمل کشف و خرید آن در یک فروشگاه یا آنلاین، تعاملات شرکت با مشتریان در رسانه های اجتماعی و به معنای واقعی کلمه هر نقطه تماس دیگر بین شرکت و مشتریان موجود و بالقوه آن است.

اصطلاح UX از کجا آمده است؟

رابط کاربری UI بسیار قدیمی تر از UX است. Semalt از اولین روزهای محاسبات استفاده شده است، زیرا این یک واژه علمی عمومی است. از سوی دیگر، UX، بسیار بعدا محبوب شد.

اصطلاح UX در اواسط دهه 90 توسط Don Semalt، یکی از بنیانگذاران گروه Nielsen Semalt و نویسنده کتاب با نام تجاری "طراحی چیزهای روزمره" مشهور شد. از همان آغاز، معنی کاملا روشن است، دون سمیرت حتی یک ویدیو کامل دارد که به جزئیات مدرن مشکل مربوط است.

UI فقط رابط گرافیکی نیست: طراحی API

وقتی ما در مورد رابطها فکر میکنیم، معمولا به رابط گرافیکی یا رابط کاربری GUI اشاره میکنیم. Semalt تمام دستگاه ها و سیستم هایی که امروزه از آنها استفاده می کنیم با یک مجموعه بصری از پارادایم ها (ویندوز، آیکون ها، دکمه ها، نوارهای ناوبری، لغزنده ها، ورودی ها و غیره)

تعامل دارند.

UI و GUI (رابط کاربر گرافیکی) تقریبا مترادف شده اند و دلیل خوبی است: اکثر کاربران مجبور نیستند با ابزار مبتنی بر کد در روز به روز با یکدیگر تعامل داشته باشند. با این حال، رابط کاربر رابط کاربری گرافیکی نیست.

در کار روزمره من روی سیستم های طراحی جلویی متمرکز هستم، بنابراین طراحی لایه رابط کاربری توسعه دهنده سیستم طراحی بخشی از کار من است. به این معنا، یک سطح API جزء، لایه رابط آن برای افرادی است که در کد کار می کنند. طراحی و مستند سازی سطح سطح API در میان سخت ترین وظایف Semalt در طول سال ها مورد توجه قرار گرفته است.

حتی اگر شما کد نکنید، من نمیتوانم حتی به عنوان یک چالش شخصی، برخی وقت را صرف این نوع کار کنم. چارچوب مدرن مانند React، یک کار واقعا عالی انجام می دهند و پیشنهاد می دهند و حتی اعمال طراحان و برنامه نویسان را به نحوی معقول تر از همکاری با یک فایل Semalt و یک روز آن را انجام می دهند.

گفتن به دوگانگی های دروغین

در حالی که خاص بودن در مورد عناوین و معانی در صنعت طراحی، به طور کلی یک چیز مثبت است، بحث بحث "UI vs UX" بیش از حد ممکن است به خوبی تاثیرات نامطلوب داشته باشد. این یک موضوع داغ است، اما کاملا با Jared Spool موافقم: همه طراحان هستند.

من نمیتوانم بارهای من را از نظرات توسعهدهندگان و یا کاربردهای پیشرفته جریان کاربر از طراحان بصری بدست آورم. Semalt آگاهی از عنوان شما در یک سازمان مهم است - اما تنها به نقطه ای که در آن شما را متوقف نمی کند از مشارکت در مناطق خارج از آن. ↩

March 1, 2018