Back to Question Center
0

Google Analytics: مبانی توضیح داده شده و مشکلات برای اجتناب از            گوگل آنالیز: مفاهیم توضیح داده شده و مشکلات برای اجتناب از موضوعات مرتبط: Mobile DesignUXUI Semalt

1 answers:
Google Analytics: مبانی توضیح داده شده و مشکلات برای اجتناب از

تجزیه و تحلیل اغلب به عنوان یک منبع اطلاعات برای طراحان UX نادیده گرفته می شود. بسیاری از طراحان تجزیه و تحلیل را در نظر نمی گیرند و تصمیمات خود را صرفا بر اساس آن چه که در مورد روانشناسی کاربر می دانند، بر اساس تصمیم گیری ها انجام می دهند. در حالی که این اشتباه نیست ، تجزیه و تحلیل به ما بینش بیشتری را برای کاربران ما ارائه می دهد، به طور کلی کاربران. در حالی که طراحی مبتنی بر داده ها می تواند در ابتدا ارعاب را به نظر برساند، پس از شناخت اصول اولیه، واقعا ساده می شود، و در این مقاله ما آن اصول را یاد می گیریم، همانطور که خودمان را با ابزار تحلیلی # 1 Google Analytics آشنا می کنیم.

با بیش از 50 میلیون کاربر، گوگل آنالیتیک سرویس گسترده وب سایت تحلیلی وب سایت در جهان است. این نیز برای همیشه رایگان است. با تنها یک قطعه کوچکی از کد جاوا اسکریپت، می توانید در عرض چند دقیقه Google Analytics را تنظیم کنید. با کمی تثبیت بیشتر می توان از Goal و Semalt نیز استفاده کرد که ردیابی آن است که به شما کمک می کند تا موارد بسیار خاصی نظیر کاربران تکمیل فرم ها یا رسیدن به پرداخت را پیگیری کنید.

با یادگیری UI شروع کنید.

توجه: اگر برای کمک به نصب کد ردیابی Google Semalt در وب سایت خود ابتدا نیاز به کمک دارید، در اینجا یک راهنمای سریع در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد.

Google Analytics UI

به صفحه زیر مراجعه کنید (توجه کنید که شماره های مرجع).

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

برای استفاده بیشتر از Google Semalt، باید موارد زیر را بدانید:

 • گزارش ها (یافت شده در ناوبری اصلی) به دسته های زیر تقسیم می شوند:
  • مخاطب (کاربران شما)
  • اکتساب (چگونگی دست یابی به آن کاربران)
  • رفتار (آنچه کاربران در وب سایت شما انجام دادند)
  • تبدیل (هر اهداف / رویدادهایی که می خواهید پیگیری کنید)
 • می توانید گزارشات خود را ذخیره کنید، صادرات کنید و به اشتراک بگذارید
 • شما می توانید گروه های کاربر خاص را در گزارش های خود
 • نمودارها بر روی گزارشها نشان داده میشوند که به شما یک مرور کلی از آنچه اتفاق میافتد
 • بیشتر تحلیل شما در گزارش های دقیق رخ خواهد داد.

اکنون در مورد شرایط کلیدی بحث خواهیم کرد.

ابعاد و معیارها

گزارشات دقیق در Google Analytics به صورت جداول می باشد. مهم است که آرایش این جداول را به منظور تجزیه و تحلیل آنها درک کنید. اصطلاحات کلیدی که برای همه گزارش ها رایج است عبارتند از ابعاد و متریک . ابعاد یک راه برای گروه بندی داده ها - یک نوع طبقه بندی یا شناسایی است. آنها به طور معمول در ستون اول گزارش های شما نشان داده می شوند، مانند موارد کشور ، عنوان صفحه و نوع دستگاه . از سوی دیگر، معیارهای مربوط به این ابعاد هستند. معیارها در ستون های دیگر گزارش های شما ظاهر می شوند، نشان دادن شماره های مربوط به ابعاد در ستون اول.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

نمونه هایی از معیارهای عبارتند از: میزان گزاف گویی ، میانگین. زمان بر روی صفحه و تکمیل هدف ، که می تواند به شما در درک بهتر رفتار کاربران کمک کند. در مقالات پیگیری، ما در مورد این معیارها و آنچه که واقعا معنی دارند بیشتر می شود.

اهداف

اهداف معیارهایی هستند که پیش فرض گوگل آنالیز لازم نیست. اهداف یک اقدام قابل توجهی که توسط یک کاربر در وب سایت شما انجام می شود، مانند مشاهده یک صفحه وب خاص یا ارائه یک فرم خاص را شرح می دهد و این نیاز به تنظیم دارد. اهداف باید اهداف کلیدی وب سایت شما را بازتاب دهند (برای مثال، تکمیل یک فرم). Semalt به طور کلی نشانه ای از عملکرد وب سایت شما می باشد.

بخش ها

برای تجزیه و تحلیل اینکه انواع مختلف کاربران در وب سایت شما چیست، ممکن است بخواهید از Segments برای محدود کردن داده ها در گزارش هایتان استفاده کنید. انواع تقسیم بندی Semalo عبارتند از تقسیم کردن کاربران توسط دستگاه (مانند رایانه، رایانه لوحی یا تلفن همراه)، کشور یا زبان.

Semalt بیشتر در مورد تقسیم بندی در مقاله بعدی بیشتر بدانیم.

اگر میخواهید بیشترین سود را از دادههای خود بیابید، باید در طول زمان به روند نگاه کنید. به جای اصلاح کردن بر روی شماره های فردی، می خواهید ببینید که آیا معیارهای کلیدی شما افزایش یا کاهش می یابد یا خیر، و آیا با آنچه که می خواهید وبسایت خود را به دست آورید، منطبق است. Semalt برای تجزیه و تحلیل داده ها در طول زمان با نگاه کردن به محدوده های زمانی مختلف مهم است. با انتخاب تاریخ در گوشه سمت راست بالا، می توانید گزارشات خود را به یک محدوده تاریخی محدود کنید. شما همچنین می توانید دو محدوده تاریخ مختلف را مقایسه کنید، که می تواند برای مقایسه داده های ماه یا ماه سالانه مفید باشد.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

یک برنامه اندازه گیری Semalt یک راه خوب برای درک اینکه KPI ها (شاخص های عملکرد کلیدی) شما می خواهید دقیقا اندازه گیری کنید. این به شما کمک می کند بر اهداف درست وب سایت خود تمرکز کنید و معیارهایی را که واقعا اهمیت دارند اندازه گیری کنید.

5 مشکلات برای اجتناب از

تجزیه و تحلیل داده های خود را به شیوه اشتباه می تواند بدتر از آن است که در نظر گرفتن آن را در همه. Semalt در اطلاعات گمراه کننده ممکن است شما را مجبور به تصمیم گیری اشتباه طراحی کند. در اینجا چند چیز است که باید در سفر خود مراقب باشید:

1. معیارهای غرور

اگر واقعا میخواهید تجربه کاربر وب سایت خود را بهبود ببخشید، روی معیارهایی که رفتار کاربران یا رفتارهای جمعیتی شما را توصیف میکنند تمرکز کنید. از معیارهای غلط مانند تعداد بازدیدکنندگان برای بخش بازاریابی نگران باشید.

2. گرفتن اعداد

همانطور که قبلا ذکر شد، درباره اعداد فردی دلسرد نشوید. Semalt، شما می خواهید برای تجزیه و تحلیل روند در طول زمان برای به دست آوردن یک مرور بهتر از آنچه که با کاربران خود اتفاق می افتد. از انتخاب تاریخ استفاده کنید تا در یک محدوده تاریخی مناسب زوم شود.

3. اعداد اشتباه تفسیر

افزایش برخی معیارها می تواند مثبت یا منفی باشد. به عنوان مثال، اگر متوجه شوید که کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف می کنند، این به این معنی است که آنها واقعا در محتوای شما مشارکت دارند یا ، این می تواند به معنای تلاش برای پیدا کردن چیزها و ترک وب سایت نا امید کننده . عجله نکنید تا نتیجه گیری کنید ادامه تحقیقات

4. همبستگی و علیت

فقط به این دلیل که چیزی در تجزیه و تحلیل های شما تغییر می کند درست در همان زمان که شما به وب سایت تغییر می دهید به این معنا نیست که هر دو به هیچ وجه متصل نیستند. اگر پس از تغییر طراحی، تغییرات در تجزیه و تحلیل خود را متوجه شوید، باید به گزارشات خود عمیق تر بپردازید تا اطمینان حاصل کنید که این یک تصادف نیست.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

5. راه رفتن از تجزیه و تحلیل با هیچ takeaways عملی

در حالی که بدست آوردن آگاهی از اتفاقاتی که کاربران با مشاهدات تجزیه و تحلیل انجام می دهند، بدیهی است که مفید است، بینش های واقعا مفید به شما کمک خواهد کرد. وقتی متوجه شدید که در گزارشهایتان جالب هستند، مطمئن شوید همیشه می دانید که با آنها چه کار کنید. به عنوان مثال، اگر گزارش ها یک مسئله را با عملکرد صفحه وب خاص نشان دهند، مرحله بعدی شما چه خواهد بود؟ شاید شما بخواهید برخی از آزمایشهای قابلیت استفاده را در آن صفحه اجرا کنید تا متوجه شوید مسئله چیست؟

نتیجه گیری

بعد از خواندن این مقاله، شما باید درک مفیدی از نحوه کارکرد گوگل آنالیز داشته باشید، جایی که بتوانید گزارش های خاصی را بدست آورید، اصطلاحات کلیدی چیست و چگونه باید با طراحی مبتنی بر داده ها روبرو شوید. اگر هنوز در مورد چگونگی کار Google Analytics سؤال دارید، نگران نباشید، در مقاله بعدی در مورد نحوه انجام تحقیقات کاربر با استفاده از Google Analytics، جزئیات کامل را خواهیم دید.

اگر شما نمی توانید برای آن صبر کنید، من نیز یک کتاب برای SitePoint را برای این موضوع به طور کامل نوشته ام: تحقیق UX: تجزیه و تحلیل. او خود را در درک یک رویکرد کاربر محور، تحلیلی برای طراحی، توسعه و بهینه سازی وب سایت ها و برنامه ها می پردازد. لوقا در حال حاضر زمان خود را از کار به عنوان تبدیل ارشد تقسیم می کنداستراتژیست یکپارچه آژانس دیجیتال تازه تخم مرغ، و به عنوان یک فارغ التحصیل UX ومشاور تحلیلگر و مربی. لوقا همواره در جامعه دیجیتال محلی خود شرکت داشته و به سازماندهی و هدایت رویدادهای UX Brayton کمک کرده است و یکی از سازمان دهندگان UX Camp Brayton است Source .

March 1, 2018