Back to Question Center
0

آیا می توانید به همه چیز درباره بهینه سازی آمازون بگویید که بالاترین رتبه را داشته باشد؟

1 answers:
بهینه سازی آمازون یک عمل مداوم است که عمدتا با بازاریابی خارج از صفحه (به منظور افزایش فروش)، بهینه سازی فهرست لیست (آزمایش با کلمات کلیدی و کلمات عریض طولانی تر برای رقابت رقبای طاقچه خود)، و نیز ایجاد یک مثبت و استقبال از تاریخ خرید. و شما نیاز به ادامه کار به طور مداوم برای انطباق با واقعیت در حال تغییر بازار آمازون - در نهایت، به خارج از رقابت و رهبری. البته ممکن است این یک کار واقعا دشوار و وقت گیر باشد اما در زیر من قصد دارم لیستی از نکات گلوله ای در مورد بهینه سازی آمازون برای شما ارائه دهم، حداقل برای داشتن یک علامت زودهنگام برای شروع از.

بهینه سازی آمازون با تحقیق کلید واژه آغاز می شود

ظاهرا هر محصولی که در این بازار شلوغ ذکر شده است فقط برای یک پرس و جو جستجو خاص حاوی هدف اصلی مرتبط کلید واژه ها. به همین دلیل روند کلی بهینه سازی همیشه باید در اینجا با یک تحقیق کلیدی و جامع و کلیدی آغاز شود. برای ایجاد چیزهای کمی ساده تر، شما می توانید از هر ابزار تحقیقاتی سفارشی استفاده کنید (به عنوان مثال سونار) - netwatch mikrotik. احساس رایگان به یکی از آنها را امتحان کنید و با پیشنهادات دقیق در مورد درخواست واقعی خریداران واقعی، و همچنین برخی از بینش عملی درباره حجم جستجو برای کلمات کلیدی خاص و عبارات کلیدی در آمازون، کمک کنید.

  • انتخاب کلید واژه - به یاد داشته باشید، در حالی که تقریبا 97٪ خریداران بیشتر احتمال دارد که صفحه اول نتایج جستجو را ادامه دهند، تقریبا 70٪ از جستجوهای جستجو به عنوان عبارات کلیدی long-tail می آیند.
  • محل انتخاب درست را انتخاب کنید - به طور کلی سفارش کلی کلمه برای قرار دادن کلمات کلیدی را در نظر بگیرید: عنوان محصول غنی با کلمات کلیدی مرتبط و مترادف LSI، نقاط گلوله ای از جمله کلمات کلیدی طولانی مدت (در مورد استفاده، مزایا، مواد تشکیل دهنده محصول، و غیره).
  • بهینه سازی آمازون طولانی مدت - این احتمالا کار سخت ترین و کارآمد در اینجا است، اما تمرکز تحقیق کلمات کلیدی خود را به ویژه در مورد عبارات جستجوی طولانی مدت باید مجاز است - نه فقط برای متن فهرست شما، بلکه پرداخت-Per تبلیغات را نیز ببندید.

بعد Amazon SEO و CTR

Let's face it - هر کلمه کلیدی و ترکیبی طولانی مدت در آمازون دارای رتبه شخصی خود است. به این معنی است که CTR همیشه برای هر کلمه کلیدی و رتبه بندی مربوطه آن به صورت جداگانه تعیین می شود. به سادگی، CTR بالاتر است، پتانسیل رتبه بندی بهتر این محصول مرتبط خواهد بود.

در اینجا یک لیست کوتاه از عوامل اصلی رانندگی CTR است:

  • عنوان محصول و تصویر
  • نام تجاری با برچسب پرفروش
  • هزینه تحویل
  • FBA، Prime
  • Availability & Rating
  • دسته بندی محصولات، ویژگی پیش نمایش و بقیه گزینه های خرید

Amazon Reviews and فروش

حتی با توجه به اخیرترین بروزرسانی به بررسی کلی سیاست های بازرسی، بررسی ها بخش مهمی از کل راهبرد بهینه سازی آمازون باقی مانده است. چرا؟ از آنجا که آنها قادر به رانندگی CTR شما هستند. منظورم این است که شما باید نظارت مشتریان را نظارت کنید تا بتوانید پاسخ های منفی را به موقع دریافت کنید (به دلایلی این اقدامات کاملا ظاهری غالبا اغلب فروشندگان نادیده گرفته می شوند). به این ترتیب، مطمئن شوید که گزینه بازپرداخت را برای محصولات معیوب و یا شکسته و سایر روش های استاندارد برای حل موارد منفی ارائه دهید - فقط برای نشان دادن اینکه شما درباره تجربه خرید سالم و رضایت مشتری علاقه مند هستید.

خط پایین

انجام این کار، فراموش نکنید که آمازون در واقع از موفقیت های موفقیت آمیز به عنوان یک شاخص عملکرد قوی استفاده می کند. خوب، ممکن است یک نکته جالب توجه باشد، اما اگر شما تازه شروع به کار کرده اید، توصیه می کنم تمرکز قوی بر هدایای تبلیغاتی، تبلیغ تبلیغات PPC، ارائه تخفیف ها و هر وسیله ای برای تقویت فروش، حداقل از طریق اولین مراحل عملکرد - برای به دست آوردن برخی از حرکت اولیه فروش. و تنها بهینه سازی لیست های لختی برای آن دوره به اندازه کافی کافی نیست، به خصوص با توجه به رقابت واقعی گلو در آنجا.

December 8, 2017