Back to Question Center
0

چهار روش از Semalt که کمک می کند وب سایت مرده ربات ها را متوقف کند

1 answers:

وب سایت خراش دادن یک راه قدرتمند و جامع برای استخراج داده است. در دست راست، جمع آوری و انتشار اطلاعات را به صورت خودکار انجام می دهد. با این حال، در اشتباه، ممکن است به سرقت های آنلاین و سرقت از خواص فکری و همچنین رقابت ناعادلانه منجر شود. شما می توانید از روش های زیر برای شناسایی و توقف وب سایت خراشیده که به نظر شما مضر است - computer security oregon.

1. از یک ابزار تجزیه و تحلیل استفاده کنید:

یک ابزار تجزیه و تحلیل به شما کمک خواهد کرد تا تجزیه و تحلیل کنید که آیا یک فرایند وب خراشیده است یا خیر. با استفاده از این ابزار، می توانید با بررسی درخواست وب سایت ساختاری و اطلاعات سرصفحه خود، به راحتی شناسایی و مسدود کردن سایت های ردیابی سایت را مسدود کنید.

2. استفاده از یک رویکرد مبتنی بر چالش:

این یک رویکرد جامع است که کمک می کند تا شناسایی ربات های پاک کننده. در این راستا می توانید از اجزای وب پیشگیرانه استفاده کنید و رفتار بازدیدکنندگان را، مثلا تعامل خود با وب سایت، ارزیابی کنید. شما همچنین می توانید جاوا اسکریپت را نصب کنید یا کوکی ها را فعال کنید تا بدانید که آیا وب سایت ارزش خرابکاری دارد یا خیر. شما همچنین می توانید از کپچا برای جلوگیری از بازدیدکنندگان ناخواسته سایت خود استفاده کنید.

3. رویکرد رفتاری:

رویکرد رفتاری شناسایی و شناسایی رباتهایی که نیاز به مهاجرت از یک سایت به یک دیگر دارند. با استفاده از این روش می توانید تمام فعالیت های مربوط به یک ربات خاص را بررسی کنید و تعیین کنید که آیا برای سایت شما ارزشمند و مفید باشد یا خیر. اکثر رباتها خود را به برنامه های والدین مانند جاوا اسکریپت، کروم، اینترنت اکسپلورر و HTML لینک می کنند. اگر رفتار این رباتها و ویژگیهای آنها مشابه رفتار و خصوصیات ربات پدر و مادر نباشد، شما باید آنها را متوقف کنید.

4. با استفاده از robots.txt:

ما از robots.txt برای محافظت از یک سایت از ربات های خرابکار استفاده می کنیم. با این حال، این ابزار نتایج دلخواه را در بلند مدت ارائه نمی دهد. این کار فقط زمانی انجام می شود که ما آن را با ارسال ربات های بد که آنها راضی نیستیم فعال کنیم.

نتیجه گیری

ما باید در نظر داشته باشیم که وب خراب کردن همیشه مخرب و مضر نیست. مواردی وجود دارد که صاحبان داده ها می خواهند آن را با همان تعداد زیادی از افراد به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، سایت های مختلف دولتی اطلاعاتی را برای عموم ارائه می دهند. مثال دیگری از رمزگشایی مشروع، سایت های جمع آوری شده یا وبلاگ هایی مانند وب سایت های سفر، پورتال رزرو هتل، سایت های بلیط کنسرت و وب سایت های خبری است.

December 8, 2017